Baz istasyonu devri bitti: iOS 18’le iPhone’lar uydu bağlantısı kuracak!

Apple, WWDC 2024 etkinliğinde iOS 18 ile birlikte gelen uydu üzerinden mesaj gönderme özelliğini tanıttı. Dolayısıyla iPhone kullanıcıları için artık baz istasyonu devri kapanıyor. iOS 18 güncellemesini alabilen belirli bir iPhone sürümü üstündeki cihazlar, bu özellikle birlikte Apple’ın Mesajlar uygulamasına getirdiği özellikleri de kullanabilecekler!

Baz istasyonları tarih oluyor! iOS 18 ile birlikte iPhone’lar, uydu bağlantısı üzerinden iletişim kurabilecekler

iOS 18 ile birlikte gelen ve iPhone 14 ve üstü modellerde kullanılabilecek bu teknoloji, kullanıcıların uyduya doğru cihazlarını tutarak mesaj, güncellenen emoji ve Tapback göndermelerini sağlıyor. Ayrıca SMS mesajlaşmayı da destekleyen bu özellik, uçtan uca şifreleme ile güvenliği sağlıyor. Emergency SOS via Satellite teknolojisi ile aynı altyapıyı kullanan bu yenilik, kullanıcıların acil durumlar dışında da uydu üzerinden iletişim kurmalarına imkan tanıyor.

iOS 18 hakkındaki tüm detayları incelemek için aşağıdaki haberimize tıklayabilirsiniz. Ek olarak WWDC 2024 etkinliğinde Apple’ın tanıttığı tüm yeni özellikleri incelemek için haberlerimize tıklayabilirsiniz. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir